Podróże

Najlepsze koncerty z tegorocznego Brutal Assault

Przez w dniu 26/08/2013

W tym roku wyczekiwałam tego festiwalu bardziej niż innych ze względu na występ legendy death metalu CARCASS. Bliskie są dla mnie ich pierwsze 3 płyty i nastawiałam się, że właśnie ten stary styl pokażą na występie.
O ile utwory, które chciałam usłyszeć były, to ich nowa aranżacja trochę raziła. Wokalista za bardzo wył kończąc każde śpiewane zdanie co było typowe dla power metalu, a dalekie od deathowego śpiewu. Mimo to i tak byłam pod urokiem tego występu i podziwiam, że  Jeffrey Walker był w tak dobrej kondycji na scenie.

Setlista:

 1. Inpropagation
 2. Incarnated Solvent Abuse
 3. Symposium of Sickness / Pedigree Butchery
 4. Carneous Cacoffiny
 5. Lavaging Expectorate of Lysergide Composition
 6. Corporal Jigsore Quandary
 7. Genital Grinder
 8. This Mortal Coil
 9. Reek of Putrefaction
 10. Exhume to Consume
 11. Ruptured in Purulence
 12. Heartwork

   
   Kolejny zespół, który wie jak robić show i wypadł genialnie to BEHEMOTH. Doskonały pomysł, ogień i moc waliła po głowie. Nergal dawał z siebie 200%. Ich występ był jak przedstawienie teatralne, tam nic nie działo się przez przypadek. Setlista dobra, chociaż dla mnie zabrakło „Decade of Therion”, ale za to miałam możliwość usłyszenia utworu „Blow Your Trumpets Gabriel”, który pochodzi z nowego albumu „The Satanist”, którego premiera będzie w przyszłym roku. Występ zakończył się moim ulubionym „Lucifer” i przy tym kawałku fajny efekt dały spadające sreberka wystrzelone na widownie pod koniec grania.
   
  Setlista:
  1. Ov Fire and the Void
  2. Demigod
  3. Conquer All
  4. Blow Your Trumpet Gabriel
  5. Alas, Lord Is Upon Me
  6. At the Left Hand ov God
  7. Slaves Shall Serve
  8. Chant for Eschaton 2000
  9. Lucifer
  Na koniec godni pochwalenia są jeszcze CARPATHIAN FOREST, z którymi przed koncertem można było się spotkać, zrobić zdjęcie i oczywiście otrzymać autograf. Sam występ był późno w nocy, ale podziwiałam ich za energie jaką buchali ze sceny i tempo grania. Jednak mam ten sentyment do black metalu, mimo iż go już tak często nie słucham.

TAGI
PODOBNE WPISY