Muzyka

Cover lepszy od oryginału

Przez w dniu 11/09/2013

Często zdarza mi się słuchać utwór który głęboko zapada mi w pamięć, staje się moim ulubionym, a potem okazuje się , że to cover utworu z dawnych lat, a nie autorski danego zespołu. Kapele coraz częściej sięgają po stare utwory by tchnąć w nie nowe życie i w wielu przypadkach często jest to o wiele lepsze wykonanie niż pierwowzór. Zebrałam tutaj kilka utworów , które moim zdaniem są lepsze od poprzedników i o wiele chętniej ich słucham. 

Moim numerem jeden myślę, że jest Sweet Dreams w  wykonaniu Marilyna Mansona. Owszem poprzedniej wersji nic nie brakuje. Eurythmics miało swój wydźwięk, ale dla mnie ta wersja jest bardziej mroczna, bardziej uderza. Dodatkowo nie szablonowe video z którego Manson słynie dało naprawdę fajny obraz dla starej melodii.

Nigdy nie byłam wielką fanką Slayera, ale największe utwory znam, bo słuchając thrash metalu nie dało się ich pominąć. Raining Blood to jeden z najbardziej znanych utworów z ich dorobku. Wiele kapel lubuje się w coverowaniu akurat tej piosenki, ale dla mnie najlepiej i bezkonkurencyjnie  zagrał to Vader. Utwór jest cięższy i brzmi bardzo ciekawie.

Lemmy od zawsze był znany z tego, że to co robi jest genialne i cokolwiek by nie nagrał i tak fani to pokochają. Cover Metalliki jest tego przykładem. Szanuje i bardzo lubię pierwsze wykonanie, ale chrypa Lemmiego to jest to co lubię najbardziej.

Cannibal Corpse też postanowili zagrać utwór Metalliki. Tego chyba nie muszę komentować, w końcu to Cannibale!!! Jest moc!

A Wy macie jakieś swoje  ulubiony covery, które są lepsze od oryginału?

TAGI
PODOBNE WPISY