Smile life

Dlaczego warto czytać muzyczne recenzje

Przez w dniu 22/10/2013

Ostatnio natknęłam się z opinią, że pisanie recenzji muzycznych nie ma sensu ponieważ jeśli ktoś chce czegoś posłuchać to wchodzi na youtube i sam może ocenić to czy mu się to podoba czy nie. Sęk w tym, że aby trafić na to czego ma posłuchać nie dowie się z księżyca. Jako że sama piszę recenzję nie zgadzam się z opinią, że recenzję muzyczne nic nie dają. Pokrótce postaram się wyjaśnić dlaczego mają sens istnienia.


1. Dzięki recenzjom można poznać zespoły zbliżone do tych, których słuchamy.
2.Dla zespołów jest to szansa by świat się o nich dowiedział, że wydali płytę i czego można się spodziewać po zakupie ich wydawnictwa.
3. Można poznać podejście różnych osób do tej samej muzyki i spojrzeć od innej strony na muzykę dobrze nam znaną.

Ja pisząc recenzje często rozkładam płytę na części pierwsze i to pozwala na odkrycie nowych rzeczy, których przy pierwszym słuchaniu się nie dostrzega. Spotkałam się z sytuacjami, że ktoś po przeczytaniu mojej recenzji  postanowił płytę przesłuchać jeszcze raz w oparciu o to co napisałam i wielu było w szoku, że można doszukać się nowych dźwięków, ukrytych, będących w tle i tylko wytrwały słuchacz może je usłyszeć. Recenzja pozwala poznać muzykę na nowo i to wg mnie jest wspaniałe. Zachęcam do czytania recenzji i poszerzania horyzontów muzycznych.

A Wy czytacie recenzje muzyczne? Jaki macie do nich stosunek?


TAGI
PODOBNE WPISY