Smile life

Halloweenowo koncertowo

Przez w dniu 31/10/2013

Przeglądając w tym tygodniu blogi zauważyłam, że przeważającym tematem jest Halloween. Postanowiłam nie zostawać w tyle i też coś pokombinować w tej kwestii. Jako fanka ciężkiego grania, moje Halloween spędzę w zupełnie odmienny sposób od tych dobrze wszystkim znanych.

W Olsztynie 01.11.2013 swoją trasę koncertową rozpoczynają HATE w towarzystwie Vedonist, Banisher oraz GNIDY. Jest ona w ramach 3 edycji Rebellion Tour. Pewnie dla niektórych odwiedzających mój blog te nazwy nic nie mówią. Postaram się pokrótce przedstawić te kapele.

HATE to zespół grający od 1990 roku. Powstali w Warszawie. Grają na pograniczu death i black metalu. Zespół jest znany na całym świecie. Ma swoim dorobku 8 płyt studyjnych, z czego ostatnia „Solarflesh” wyszła w tym roku nakładem Napalm Records. Właśnie ta płyta przede wszystkim będzie promowana podczas trasy po Polsce. Lider zespołu Atf Sinner zapowiedział, że będzie to święto metalu. Planują zagrać półtoragodzinny set w którym znajdzie się wszystko co najlepsze z dotychczasowego dorobku.

 

Vedonist to panowie, o których miałam już przyjemność tutaj pisać. Są bardzo dobrzy technicznie. Grają mocno i ciężko, że aż włosy jeżą się na głowie. Oni również nagrali nowy album „A Clockwork Chaos”, który promują gdzie się da. Sama mam ten egzemplarz i należy do mojej top listy nowości. Na ich koncertach można naładować baterie, poszaleć pod sceną, dozwolone jest po prostu wszystko. No i uwielbiam wokalistę za to co robi na scenie.

Pyorrhoea gra brutal death metal z elementami grindu. Zespół powstał w Warszawie i ma na koncie już 3 płyty. Jeszcze nie miałam okazji posłuchać ich na żywo, ale z głośnika jest ostro.

Banisher to techniczny death metal z Rzeszowa. Grają od 2005 roku, ale nie wydali za wiele albumów. Obecnie promują swój drugi album „Scarcity”.

I na koniec GNIDA. Mamy tutaj mieszkankę grindcoru z brutal death metalem. Zespół wychodzi poza utarte ramy i rozwala wszystko niekoniecznie głową 😉

Jeśli taka muzyka Was intryguję, pociąga lub jakiekolwiek emocje wywołuje to zapraszam do uczestniczenia w tej trasie. Bilety to jedyne 25 zł w przedsprzedaży. Mnie będzie można spotkać na olsztyńskim koncercie w klubie Nowy Andergrant.

 

TAGI
PODOBNE WPISY