Książki

Metalowiec nie tylko słucha, ale i czyta #1

Przez w dniu 09/10/2013

Dziś zaczynam nowy cykl na blogu dotyczący książek wszelakich. Muzyczne, biografie, przygodowe, kryminały wszystko co miałam przyjemność przeczytać lub mam w planach. No to startujemy! Dziś przedstawiam dwie nietypowe biografie. 

 „Spowiedź heretyka.Sacrum Profanum” to nie jest typowa biografia. Jest to tzw. wywiad rzeka w którym Nergal (wokalista Behemotha) opowiada szczerze o swoim życiu, dojrzewaniu, chorobie, muzyce. Zdecydowaną większość stanowią kwestie podejścia muzyka do religii, kościoła, miejscem człowieka w społeczeństwie. Są też refleksje na temat białaczki z którą wygrał ( stąd jest znany przez osoby nie lubujące się w jego graniu). nie brakuje również rozdziału o jego dosyć głośnym związku z Dorotą Rabczewską. Z książki można się dowiedzieć , że Adam Darski jest wykształconym, oczytanym mężczyzną, który ma wiele zainteresowań i jeszcze więcej pomysłów na życie. Polecam, bo bardzo szybko się czyta, a i oprawa książki jest niesamowita.

„Trudna droga z piekła” to szczera, szokująca autobiografia kontrowersyjnego piosenkarza Marilyna Mansona. Tę książkę czytałam masę razy. Opowieści z życia, początki kariery i traumy z dzieciństwa ukształtowały go bardzo mocno. Nie jest to lekka opowieść o cukierkowej karierze. Jest seks, alkohol i bardzo szczegółowe opisy różnych zdarzeń mających wpływ na  jego twórczość. Nie jest on pozerem czy wysłannikiem piekła (mimo iż jest członkiem kościoła szatana) jak mogą myśleć osoby znające go z odważnych teledysków i soczystych tekstów. To od niego zaczęłam swoją przygodę z muzyką metalową i to właśnie dlatego, że był inny niż wszyscy, wychodził poza utarte ramy metalu. w książce oprócz samej biografii jest również pamiętnik z trasy koncertowej, lista plotek np. że wyciął sobie żebra,by móc sam siebie zaspokajać oralnie, które nie są prawdą, a także dokumenty dotyczące zakazów występowania w różnych amerykańskich miastach z argumentami. Polecam ją nie tylko fanom, ale i osobom, które chcą poznać jedną z najbardziej niesamowitych ikon muzyki metalowej.

TAGI
PODOBNE WPISY