Muzyka

Nie metalowo, ale pozytywnie

Przez w dniu 02/10/2013

 

Dziś chciałabym pokazać, że nie jestem zatwardziałym metalowcem, który ma klapki na oczach,a raczej uszach i nie wychodzi poza strefę mroku. Chciałabym przedstawić parę kapel,  jak to mówią „kompletnie nie w moim stylu”, ale które mnie zauroczyły.

EDITORS

Zespół pochodzi z Birmingham, gra od 2003 roku,a gatunkowo określany jest jako indie rock. W swoim dorobku mają już 4 albumy, z czego ostatni wyszedł w lipcu tego roku. Często porównywani są do Joy Division czy Interpol. Myślę, że to za sprawą niesamowitego głosu wokalisty, ale również klimatycznego grania. Mają masę naprawdę genialnych utworów, które lubię słuchać w spokoju z lampką wina w ręce. Dziś przedstawiam Wam moje dwa ulubione oraz piosenkę z najnowszej płyty „A Weight of Your Love”.

TIDES FROM NEBULA

Kolejnym zespołem, przy którym warto się zatrzymać jest Tides From Nebula. Jest to polski zespół post rockowy wykonujący poruszającą muzykę, przepełnioną różnymi emocjami. Zespół szybko stał się jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Mają na koncie 2 płyty z czego debiutancka wyszła również w wersji zremasterowanej, w tym roku będzie miał tak że premierę nowy album ” Eternal Movement”. Ciężko wybrać, który utwór jest najlepszy, ale myślę, że na szczególną uwagę zasługuje „Siberia”.

HURRICANE DEAN

Hurricane Dean to kolejny zespół na mojej liście indie rockowej. Zespół pochodzi z niemieckiego Leer.  Dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, a już robią to w pięknym stylu. Póki co znane są ich dwa utwory „Flat Random Noise” oraz  „Appeal”. Chłodne brzmienie gitar i melancholijny, ciepły wokal tworzą ciekawą kompozycje, która myślę, że jeszcze nie raz namiesza w branży muzycznej.

 Jeśli też macie jakieś swoje utwory w takich klimatach to wrzucajcie w komentarzach, chętnie poszerzę swoje horyzonty.

 

TAGI
PODOBNE WPISY