Smile life

Olsztyn leży na Warmii!

Przez w dniu 16/10/2013

Warmia… czy ktokolwiek wie gdzie jest Warmia? Ludzie wybierają się na urlop na Mazury, a lądują w Olsztynie. Robią sobie piękne zdjęcia nad jeziorem „mazurskim”, a są na olsztyńskiej plaży. Jako, że jestem rodowitym mieszkańcem Olsztyna, irytuje mnie fakt, że pomija się region w jakim jest położony. Gosi Frycz też przeszkadzał ten fakt i stworzyła ciekawy projekt który ma zachęcić do odwiedzania właśnie Olsztyna, który leży na Warmii. Punktem wyjścia projektu była chęć zrobienia coś na podobieństwo przewodnika, ale nie tych znanych miejsc, tylko takich, którymi przyjezdny mógłby się zainteresować. Składa się on z cyklu plakatów, które przedstawiają nowo powstałe miejsca w mieście, ale również i te trochę zapomniane przez czas. Wystawa została wystawiona w dwóch miejscach: w centrum Olsztyna pod Ratuszem o raz w Bibliotece UWM. Wg mnie ciekawy i fajnie zrealizowany pomysł i cieszę się, że są ludzie którzy promują Warmię i przede wszystkim Olsztyn. Poniżej plakaty z tej ekspozycji z krótkim opisem.

Na początku mamy mapkę z oznaczonymi miejscami uwzględnionymi w wystawie oraz kierunek oglądania.

Możemy wybrać się do Planetarium, na spotkania artystów, a także znajdzie się coś dla pasjonatów jazdy na rowerze.

Kolejno mamy nietypową, nie dawno otwartą galerię ze szklaną windą, gdzie można  oglądać wystawy podróżując windą lub jak kto woli w tradycyjny sposób. Są tutaj również koszary dragonów pełne różnych ciekawych eventów oraz coś dla maluchów, czyli kreatywna pracownia Playschool.

 No i na koniec mamy Ulubione Studio skupiające twórców z najróżniejszych dziedzin i promuje ich dzieła. Drugie zdjęcie jest o jednej z najstarszych wind w Europie, pochodzi ona z 1912r. i nadal jeździ. Znajduje się w Książnicy. Przedostatnie zdjęcie zachęca to odwiedzania kiermaszu na grunwaldzkiej, gdzie możemy zaopatrzyć się np. w świeże owoce i warzywa. Na końcu  Dom Mendelsohna, który jest miejscem spotkań, a także wspólnej pracy twórczej  ludzi o różnych narodowościach.

To już wszystko. Pozostało mi tylko Was gorąco zaprosić do Olsztyna.

TAGI
PODOBNE WPISY