Kino

Za co lubię TOP GEAR

Przez w dniu 30/11/2013

Top Gear…Chyba każdy chociaż raz widział ten brytyjski program o motoryzacji. Większość osób po obejrzeniu jednego odcinka wraca po kolejne. Na czym polega fenomen tego programu i co go wyróżnia na tle innych? Właśnie dziś odkryje przed Wami co sprawiło, że sama potrafię oglądać ten program przez cały dzień i nie mam dość

i tak jestem kobietą!

Program prowadzi 3 brytyjskich dziennikarzy Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Nie stronią oni od żartów ze wszystkiego, nawet z siebie nawzajem. Duża wiedza, błyskotliwe teksty czynią z programu efektowne show dla fanów motoryzacji. Prezenterzy poddają samochody wymyślnym testom i poddają kontrowersyjnej (zazwyczaj) ocenie. Humor brytyjski jest tutaj ich najmocniejszą stroną przez co naprawdę lekko przyjmuję się dużą ilość informacji na temat konkretnych modeli aut.

Stałym elementem programu są wizyty znanych osób i ich próby jazdy na torze. Ta część nazywa się „Gwiazda w samochodzie za rozsądną cenę”. Po przejechaniu wyznaczonego odcinka trafiają na tablicę z rankingiem. Clarkson, bo to on prowadzi rozmowy z gwiazdami, gościł już m. in. Gordona Ramseya, Alice Coopera, Briana Johnsona (AC/DC). 

Uwielbiam jak prezenterzy rywalizują między sobą. Zawsze sobie dogryzają w zabawny sposób. Pamiętam odcinek gdy zostali wysłani do Boliwii i sprawdzali 3 różne samochody terenowe. Oprócz masy humorytycznych akcji, były też groźne – zmiany pogody, problemy z nieprzejezdnymi drogami no i oczywiście problemy z samochodami. Z czego przy tych ostatnich zawsze mają niekonwencjonalne rozwiązania jak np. samochód nabrał wody to najlepiej przestrzelić podłogę w kilku miejscach 😉

Oprócz ekscentrycznych prowadzących w programie pojawia się również słynny Stig, który jest kierowcą wyścigowym. Jego tożsamość jest ukryta i zawsze występuje zamaskowany. Na nim również prezenterzy nie pozostawiają suchej nitki.

Myślę, że każdy, bez względu na płeć, odnajdzie w tym show coś dla siebie. Polecam, jeśli nie ze względu na auta jakie tam są prezentowane, to ze względu na niesamowite osobowości, które tam się ścierają i czynią program pełnym humoru.

TAGI
PODOBNE WPISY