Smile life

7 najbardziej nietrafionych prezentów świątecznych

Przez w dniu 08/12/2013

Mamy grudzień. Czas zimy, świąt i PREZENTÓW! Jak co roku, każdy staje przed problemem kupienia czegoś drugiej osobie. Jako, że sklepy są pełne towarów, to można przy wybieraniu dostać zawrotu głowy. Często mimo, niby przemyślanych zakupów i tak źle trafiamy z prezentami. Pół biedy jest gdy kupujemy dla bliskiej osoby- mamy, taty, chłopaka, dziewczyny. Gorzej gdy święta spędza się z liczniejszą rodziną i wypadałoby dla każdego kupić chociaż coś symbolicznego. 

Oto lista najbardziej moim zdaniem nie trafionych prezentów świątecznych.

1. Skarpety i bielizna.
Rozumiem, że jest to idealny prezent, bo niedrogi i łatwo dostępny, ale myślę, że powinno się z takimi przystopować. O ile rozumiem, że mój chłopak kupi mi seksowną bieliznę, to nie chciałabym dostać takowej od mojej mamy. Na skarpetki można przymknąć oko, ale nie jest to nic oryginalnego. No i nie ma nic gorszego niż wyszczuplająca bielizna- od razu budzi podejrzenia, że powinniśmy zrobić coś z niedoskonałościami i zamiast ucieszyć taki prezent, bardzo rozczaruje.

2. Urządzenia kuchenne, sprzęt domowy.
Przede wszystkim nie są to prezenty osobiste. Wiadomo, że jak dostaniemy suszarkę , patelnię czy odkurzać to nie tylko my z niej będziemy korzystać, ale i inni domownicy.


3. Zwierzęta.
To jest największa głupota kupować zwierzę komuś kto się tego nie spodziewa, nie planował powiększać domostwa o coś futrzanego, dla kogoś kto jest uczulony, a o tym nie wiemy, dla dzieci. Wiele słyszałam smutnych historii związanych z takimi żywymi prezentami. Najczęściej zwierzę od razu jest oddawane to schroniska, bo ofiarowanej osoby nie stać na utrzymanie go lub po prostu nie ma czasu się nim zajmować. Nie róbcie takich prezentów dla dobra zwierząt.4.Zeszyty, piórniki, kredki.
Prezent praktyczny, ale dla dzieci może się źle kojarzyć i bardzo je rozczarować, że nie dostały przykładowo wymarzonej lalki czy samochodu.

5.Używane płyty, książki.
Niektórych nie stać na wydanie sporej sumy na nowe CD czy książkę, zamiast tego pakują coś co już było wielokrotnie używane. Problemu nie ma jeśli po np. książce nie widać śladów używania, ale czytałam, że pewnej osobie zdarzyło się otrzymać książkę z przekreśloną notką w środku dla kogoś mu obcego i pod spodem napisane było, że jest to prezent dla niego. To za duża wpadka!

6. Prezent niedostosowany do wieku.
Nie ma nic bardziej gorszego jak kupić dla dwudziestolatki pidżamę w hello kitty, czy dla osoby mającej 30 lat krem przeciwzmarszczkowy 60+.  Liczmy się z wiekiem innych, nie odmładzajmy ich za bardzo, ale i nie postarzajmy.

7.Prezenty bez niespodzianki. 
Co jest pod choinką, zawsze chcą wiedzieć dzieci. Starsi wolą być miło zaskoczeni. Stąd też lepiej nie mówić: ” wybrałam dla Ciebie to i to, a Ty wybierz kolor” lub dać paragon do prezentu by dana osoba mogła go zwrócić lub zamienić. Przy takim podejściu pryska magia świąt.


To już wszystko.Życzę byście dostali jak najwięcej unikatowych prezentów, a i sami dajcie innym coś co uraduję i zaskoczy.


P.S. Jeśli nie macie jeszcze prezentów, to zapraszam na infernum-media.com, może akurat znajdziecie coś co Was zainteresuje 🙂

Źródła: 1 2 3

TAGI
PODOBNE WPISY