Książki

"Zemsta ubiera się u Prady" Lauren Weisberger

Przez w dniu 20/12/2013

W końcu doczekałam się kontynuacji „Diabeł ubiera się u Prady”. Pierwszą część przeczytałam kilkakrotnie, ekranizacja również przypadła mi do gustu. Nie sądziłam, że autorka zdecyduje się na pociągnięcie historii Andy, a tu taka niespodzianka!
Książka miała premierę 9 października, ja nie wiele później ją zakupiłam. Dopiero nie dawno zabrałam się za nią i muszę przyznać, że nie jest źle.


Mamy tutaj Andy 10 lat później, która z Emily Charlton ( koleżanka z pracy w Runwayu) mają swój własny magazyn ślubny Plung’e. Główna bohaterka przygotowuje się do ślubu ze wspaniałym mężczyzną Max’em, a gdy nadchodzi upragniony dzień znajduje list, który sprawia, że zaczyna rozmyślać nad swoimi decyzjami. Na dodatek w jej życiu po raz kolejny pojawia się Miranda Priestly, która przyprawia ja o zawroty głowy. Andy po raz kolejny przeżywa koszmary związane z byłą pracodawczynią.
  
Książka bogata w bardzo szczegółowe opisy, momentami zbyt przesłodzone, ale książkę czyta się bardzo lekko. Z pewnością nie jest tak dobra jak pierwsza część, do której lubiłam wracać, mimo iż rzadko mam czas na czytanie jakiejś książki po raz kolejny. W tej części autorka postawiła na główną bohaterkę, co przyćmiło resztę postaci, które w wyniku tego stały się nijakie i stały się tylko miałkim tłem dla Andy Sachs. Historia którą Weisberger stara się opowiedzieć jest bardzo nierówna. Część wątków jest mocno rozwinięta, reszta poszła bokiem. Czytając nie wiadomo na czym się skupić. Czy na małżeństwie Andy z Maxem, nad jej decyzjami wobec Mirandy Priestly czy powrotem Alexa- byłego chłopaka. Troszkę odnoszę wrażenie, że zostało to wszystko napisane na siłę i troszkę bez przekonania, ale i tak jest to gratka dla fanów pierwszej części, która się stała się bestsellerem.

Mimo wad, książkę ukończyłam i nie żałuję poświęconego dla niej czasu. Pewnie mimo najgorszych krytyk i tak bym po nią sięgnęła, ze względu na sympatię jaką darzę „Diabeł ubiera się u Prady”.

A Wy czytaliście już tę książkę?

TAGI
PODOBNE WPISY