Kino

Filmy muzyczne do których lubię wracać

Przez w dniu 26/02/2014
Każdy ma jakieś ulubione filmy. Nie ukrywam, że muzyczne nigdy nie były w grupie moich najulubieńszych, ale znalazły się takie do których bardzo lubię wracać. Myślę, że nie zaskoczę Was tu tytułami, bo osoby które lubią muzykę z pewnością dawno już oglądały moje propozycje. Jednak jeśli znajdą się tacy, którzy ich nie znają, to wierzcie mi warto je poznać!

„Metal: A Headbanger’s Journey”
To jedyny film w tym zestawieniu, który nie jest fabularny. Jest to dokument nagrany przez Sam Dunn’a – antropologa, który postanowił zbadać kult heavy metalu. Jest fanem muzyki metalowej od 12 roku życia, zwiedził cały świat by dowiedzieć się dlaczego metal jest postrzegany z taką nienawiścią, czemu jest tak szufladkowany i odrzucany. Z drugiej strony spotyka się z gwiazdami muzyki, które z pasją opowiadają o swoich początkach, kogo uważają za najważniejszą postać w muzyce heavy metalowej, zdradzają swoje podejście. Pokazuje również jak wygląda największy festiwal metalowy w Europie. Wacken to moje marzenie. Tam jeszcze nie dojechałam. Ile razy bym nie oglądała tego filmu chciałabym już tam być, jednoczyć się i bawić się w tak wspaniałym towarzystwie i przy ulubionej muzyce. Kiedyś spełnię to marzenie. Film polecam zarówno fanom, ale i laikom w kwestii metalu. Wieżcie mi wciąga i można dowiedzieć się naprawdę wielu fajnych rzeczy. No i zrozumieć tą subkulturę.
„Szkoła rocka”
Przezabawna komedia muzyczna, a główną rolę zagrał Joe Black – wokalista Tenacious D. Gra gitarzystę, który po wyrzuceniu z kapeli rockowej, nie mając kasy decyduje się na posadę nauczyciela muzyki w elitarnej szkole. Oczywiście nie naucza tego co wymaga od niego dyrektor. Zakłada z dzieciakami zespół, który ma być niby projektem na zaliczenie semestru. Świetne dialogi, pasja do muzyki i masa najbardziej znanych utworów rockowych tworzy bardzo zgrabną komedię.
„Tenacious D: Kostka przeznaczenia”
To film fabularny, ale jakby z przymrużeniem oka pokazuję jak spotkali się członkowie znanego komediowo-rockowego zespołu Tenacious D. KG oraz JB spotykają się przypadkowo, poznają na ulicy i postanawiają założyć zespół. Jednak brakuje im jednej rzeczy by stać się gwiazdami. Chodzi właśnie o tytułową kostkę przeznaczenia. Przeglądają masę zdjęć i plakatów widzą, że każdy znanym muzyk grał właśnie taką kostką. Jedyna jaka się ostała, znajduje się w Hali Sław Rock’n’Rolla. Bohaterzy postanawiają ją wykraść. I tak zaczyna się ich przygoda po upragniony przedmiot. Fabuła jest pełna humoru, śmiesznych sytuacji oraz doprawiona piosenkami śpiewanymi właśnie przez Tenacious D. Polecam film na poprawę humoru!

 

Jako że Tenacious D  króluje w dzisiejszym poście to polecam Wam ścieżkę muzyczną z filmu „Tenacious D: Kostka Przeznaczenia”. Może muzyka Was skusi by obejrzeć film 😉
TAGI
PODOBNE WPISY