Muzyka

Metalowe ballady

Przez w dniu 07/02/2014

Zbliża się święto zakochanych i pewnie większość z Was planuje już ten dzień z wyprzedzeniem. Kolacja, wyjazd w jakieś urocze miejsce, kino, potańcówka, drobne prezenty… i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. Ja stawiam na prostotę tego dnia i wole spędzić go sam na sam z moim partnerem. Wspaniale jest zjeść ulubioną potrawę doprawioną słodkim winem i ze stonowaną muzyką w tle. I właśnie dzisiejszy post poświęcam tym najpiękniejszym balladom, które moim zdaniem dla osób lubiących metal są trafem w dziesiątkę w takie święto.

Wiele osób wybiera na takie okazje Barrego White’a, który podobno jest idealny by podkręcić atmosferę – to pewnie ten niski głos 😉 Ale w metalu również nie brakuje wspaniałych utworów nadających niezapomniany klimat i mających przeszywającą nutę.

Moim ulubieńcem jest Moonspell. Portugalczycy i wino to idealne połączenie. Piosenka nie musi być o miłości by pasować do klimatu Walentynek, ważne jak ją się czuję. Oto moje propozycje z ich repertuaru:

„LUNA”

„SCORPION FLOWER”
„OS SEHORES DA GUERRA”
Znacie Danzing’a? Pan z dobrze zbudowaną klatą i głosem niczym Elvis, ale w wersji heavy metalowej. Nowe albumy niestety nie są tak klimatyczne jak stare w których tym głosem zdobywał fanki, ale warto go poznać. Jedni kochali Elvisa ja wole Danzing’a!
„BLOOD NAD TEARS”
„GOING DOWN TO DIE”
„DEVIL’S PLAYTHING”
Nie do końca ballada, ale jakoś nie mogłam pominąć tego utworu 😉 

Lemmy… tak ten pan wie jak zadziałać na kobiece serce i działa nie tylko swoja osobą, ale i doskonałymi piosenkami, które wychodzą spod jego palców.

„I AIN’T KNOW NICE GUY”
„LOVE ME FOREVER”
„LOST WOMAN BLUES”
Nikt nie lubi niemieckiego. No dobra prawie nikt. Czy coś w tym języku może w ogóle powodować miłe uczucia? Za sprawą zespołu Rammstein z pewnością!
„OHNE DICH”
„WILDER WEIN”
„SEEMANN”
Myślę, że coś na bank Wam wpadnie bardziej w ucho. Jeśli nie to zawsze zostaje Wam posłuchanie starej dobre Metalliki i ich uwielbianego przez fanów i nie fanów „Nothing Else Matters” 😉
I na koniec polski akcent, czyli KAT i Roman Kostrzewski.
„LEGENDA WYŚNIONA”
„ŁZA DLA CIENIÓW MINIONYCH”
„NIEWINNOŚĆ”
A Wy jakie macie swoje ulubione ballady?

TAGI
PODOBNE WPISY