Książki

Metalowiec nie tylko słucha, ale i czyta #3

Przez w dniu 21/02/2014

Piątek. Początek wymarzonego weekendu. To czas kiedy ładujemy baterie przed kolejnym tygodniem, imprezujemy lub relaksujemy się w domowym zaciszu. Jeśli jesteście zwolennikami weekendu w domu, to mam dla Was trzy propozycje książkowe, które fanów muzyki powinny zainteresować.

Pierwsza pozycja to rodzaj encyklopedii, pełnej historii metalu i to bez cenzury! Teraz naprawdę dowiecie się jak to wszystko się zaczęło. W książce znajdziecie całą masę wypowiedzi największych heavy metalowców. Każdy miał swoją wizję tego jak metal się rozwinie i teraz możecie się przekonać, co oni naprawdę o tym myślą, jakie były ich początki, jak odnajdywali się w branży. Książka wciąga szczególnie, że wypowiadają się członkowie najróżniejszych zespołów jak np. Slayer, Exodus, Metallica czy Pantera. Wg mnie to pozycja obowiązkowa dla fana metalowych dźwięków.

„Slayer.Krwawe rządy.” to już kolejna książka o tym zespole. Tylko tym razem biografia jest bardziej wnikliwa i napisana przez Joela Mclevera który ma już na swoim koncie biografie takich zespołów jak Black Sabbath, Metallica, Motorhead czy Deep Purple. Sam autor uważa Slayera za zespół szczególny i czuje się zaszczycony pisząc o nim. Mimo to tekst wydaje się być napisany trochę na siłę. Sama biografia nie wnosi dużo nowych informacji, pojawia się sporo cytatów, które można było już przeczytać w poprzedniej książce Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer”. Książka szczególnie nastawiona jest na fanów kapeli i myślę, że z takim zamysłem została napisana. Jeśli nie czytaliście pierwszej książki, to ta z pewnością Was zaciekawi 😉

 
Na koniec zostawiłam najbardziej wyjątkowe wydanie biografii Pearl Jam.  Jest to oficjalna historia 2o lat istnienia grungowców. Piękna oprawa, masa zdjęć i do tego wszystko napisane w formie dziennika. To ten rodzaj książki który z przyjemnością się czyta i ogląda. Oprócz samego rozwoju zespołu, możecie się dowiedzieć jak powstawały kolejne płyty oraz jak Pearl Jam działa społecznie. Kapela pokazała, że nie zależało im tylko na komercyjnym sukcesie. Angażowali się m.in. w ochronę środowiska. Uwielbiam zespoły, które oprócz grania robią coś dla innych, chcą pomagać, robić coś więcej niż granie koncertów. Tacy ludzie rosną w moich oczach. Książka jest pełna smaczków i gorąco ją polecam.
Skusiła Was któraś pozycja? 
 

Dziś w playliście nowa płytka Pearl Jam, co byście odpoczęli od mocnych brzmień. Niech umila Wam piątkowy wieczór!

TAGI
PODOBNE WPISY