Muzyka

Kobiety w muzyce

Przez w dniu 08/03/2014

Dzień Kobiet, to i kobiety rządzą dziś na blogu. Nie ukrywam, że nie przepadam za damskim wokalem. Jednak jest kilka pań, które idealnie się odnajdują i nawet je lubię. Nie ma ich za wiele, ale to co sobą reprezentują jest zachwycające i nie wyłączam ich płyt po pierwszym utworze. A to już coś! 


Na pierwszy ogień Masha z Arkony. Drobna blondynka, odziana w skóry z rosyjskim temperamentem. Świetnie brzmi, a jej chrypa dodaje ostrości utworom zespołu. Miałam okazję poznać ją na żywo i mimo spotkania z fanami, tuż po koncercie, nie okazała żadnego zmęczenia, uśmiechała się i chętnie rozmawiała. Takim kobietom mówię TAK!

Kolejna pani to Sandra z Guano Apes. Typowa grungowa dziewczyna z ciętym językiem. Jej scream jest niesamowity, a wygląd łobuziary podkreśla jej charakter. Cenię ją za utwory „Big in Japan” i „Open Your Eyes”. Nawet dziś często do nich wracam. To czysta ambrozja mocy.

Skun Anansie na czele ze Skin może to nie mój ulubiony klimat muzyczny, ale jej wokal rozpoznam po prostu wszędzie. To dla mnie typ muzyki do zadumy i relaksu. Nawet jej szeptanie przyprawia mnie o gęsią skórę i dreszcz na plecach. Z pewnością to nie oklepany żeński głos, warty uwagi i zapamiętania. Dla Was wybrałam mój ulubiony utwór, który porusza mnie dogłębnie i należy do grona mojego top ballad muzycznych.

Wielebna z Obscure Sphinx to mistrzyni budowania klimatu. Z delikatnego śpiewu potrafi przejść w złość, gniew, w sumie potrafi pokazać każde emocje przed tłumem ludzi. Zespół rozwija się w szybkim tempie, a najnowsza płyta zbiera pochwały. A jak Wam się podoba taki klimat?
 

Na koniec zostawiłam zespół Percival Shuttenbach w którym śpiewają aż 3 kobiety, ale główny wokal należy do Joanny Lacher. Moc, folk, masa instrumentów i polskie teksty. Jest to nieliczny zespół polski folkowy, który naprawdę lubię. Typ muzyki idealnej na koncerty jak i do posłuchania w domowym zaciszu. Jeśli nie znacie to poznajcie!

A na koniec Percival Shuttenbach z Mashą z Arkony. Łapcie, a ja lecę świętować dzień kobiet 🙂

TAGI
PODOBNE WPISY