Podróże

Cykl festiwalowy: OBSCENE EXTREME FESTIVAL

Przez w dniu 10/04/2014

Obscene Extreme kolebka grindu, najbardziej szalony festiwal w Europie, jedyny na którym wolno wszystko. Tak w skrócie opisują festiwal uczestnicy. Ja jeszcze na niego nie dotarłam, mimo iż co roku mam go w planach. Jednak znalazł miejsce w moim cyklu z wielu względów. Zaraz dowiecie się co czyni go takim unikalnym.

Przenosimy się do Czech. Mała miejscowość Trutnov, blisko granicy z Polską. W lipcu przybywają tam największe świry by szaleć przy najbardziej ekstremalnej muzyce. Tam nie ma miejsca na delikatne szarpanie struny i budowanie klimatu. To festiwal, który jest mekką dla grindowych kapel. To one królują na scenie i pokazują w pełni brutalną odmianę muzyki.

Obscene Extreme powstał w 1999 roku. Jest festiwalem objazdowym jak Metalfest. Oprócz Czech można się na niego wybrać do Japonii, Australii lub USA. Jednak co go wyróżnia i dlaczego powinniście się na niego wybrać?

1. OEF zrzesza nie tylko znane kapele grające muzykę undergroundową, ale i te mało znane, które wyróżniły się w swoich miastach i są maksymalnie pokręcone.
2.Tu nie ma ściemy i komercjalizacji. To festiwal, który powstał z umiłowania do najcięższych gatunków.
3. Cena karnetu na 4 dni totalnego resetu to ok. 220 zł. Mało prawda? Do tego dorzucają płytkę z kapelami, które danego roku zagrają.
4. Festiwal mieści 20.000 osób, więc z pewnością znajdzie się dla Was miejsce.

5. Regulamin dotyczący zabawy podczas koncertów? Phi, tutaj go nie ma. Chcesz wejść na scenę, wchodzisz. Chcesz skoczyć w tłum, skaczesz. Organizatorzy traktują wszystkich normalnie i nie chcą przeszkadzać gdy trwa zabawa.
6.To karnawał grindu! Możesz założyć maskę gazową, przebrać za banana lub szalonego chirurga. Tutaj to jest normalne, wręcz wymagane!

7. Pole namiotowe jest za darmo, jednak jeśli lubicie wyższy standard i lepszą ochronę możecie zamieszkać na VIP Camp. Jest on podzielony na 4 sektory, w każdym mieści się po 40 namiotów. Opłata za cały festiwal to za jedną osobę ok. 68zł plus opłata za namiot w jakim będziecie mieszkać. Namiot 1-2 osoby – ok. 8,50 zł, większy ok. 17 zł. Za niego opłata jest jednorazowa.

8. Festiwal dba o czystość i ekologię. Masa koszy na śmieci, segregacja papieru, plastików.
9. Koncerty odbywają się na sporym amfiteatrze, gdzie możecie skakać do woli pod lub na scenie. Gdy się zmęczycie, możecie odpocząć na jednej z ławeczek.

10. Grind Market- największy rynek muzyki ekstremalnej w Czechach.
11. Dzieci są mile widziane na OEF. Do 12 roku życia mają wejście za darmo. Jest także przygotowane specjalnie miejsce dla nich, gdy Wy pójdziecie się bawić pod sceną.
12. Oczywiście miejsce do załatwienia potrzeb czy umycia się jest usytuowane korzystnie – blisko namiotów piwnych 😉
13.  Na festiwalu dostępne jest tylko jedzenie wegetariańskie lub wegańskie. Jednak w mieście możecie dorwać co tylko dusza zapragnie.

I jak przekonałam Was? Był już ktoś z Was na OEF? Ja planuje jechać za rok. Moim zdaniem to obowiązkowe miejsce dla fana grindowych zwyrodnialców.

Źródła zdjęć: 1 2

 
TAGI
PODOBNE WPISY