Muzyka

10 faktów o Motörhead o których prawdopodobnie nie wiecie

Przez w dniu 28/11/2014
 Motörhead istnieje przeszło 40 lat. W swoim dorobku mają masę albumów, a Lemmy mimo dobijania do siedemdziesiątki i złego stanu zdrowia dalej kontynuuje karierę muzyczną ku uciesze fanów. W ubiegłym roku wyszła ich nowa płyta, która zwojowała heavy metalowe listy. To pokazuje, że kapela mimo tylu lat na scenie dalej ma tego pazura, nadal chrypa Lemmiego raduje serca fanów. Stąd też pomyślałam, że warto poświęcić im artykuł, który mam nadzieje Was miło zaskoczy. Ci ludzie są inspiracją nie tylko dla wiernych słuchaczy, ale wszystkich na świecie i nie ograniczają się tylko do nagrywania kolejnych chwytliwych kawałków czy jeżdżenia w trasy.

1. Utwór „Ace Of Spades” został wykorzystany w grze video „Rock Band 2”, jednak zostały w niej zmienione słowa by podkreślić nieśmiertelność Lemmiego „I don’t want to live forever… But apparently I am”.

2. Piosenka Motörhead „Dancing On Your Grave” bardzo pomogła jednej ze sławnych kapel z Brazylii wybrać nazwę dla swojego zespołu. Po przetłumaczeniu piosenki na portugalski, najbardziej przypadł im do gustu wyraz „grave”, który w ich języku to „sepultura”.

3. Utwór „You Better Run” został dla potrzeb bajki „Spongbob Kanciastoporty” ponownie nagrany jako „You Better Swim”.

4. Lemmy boi się dentystów, ostatni raz miał wizytę gdy był jeszcze bardzo młody – miał ok 10 lat.

5. W październiku 2001 Motörhead gościnnie wystąpił w „The Drew Carey Show” grając utwór „Sorry”.

6.  Przez tyle lat Lemmy zdążył się przespać z ponad 1000 różnych kobiet i nadal to robi!

7. Dlaczego Lemmy został gwiazdą rocka? W jednym z wywiadów wyznał „Gdybym nim nie był, z taka gębą musiałbym wydawać całą pensję na dziwki. A tak ślicznotki same pchają mi się do łóżka za darmo”.

8. Ideał kobiety wg Lemmiego: ” Głupia, ślepa, cycata blondynka, właścicielka sklepu monopolowego”.

9. Motörhead grał raz koncert w Niemczech w miejscu gdzie kiedyś odbywały się zjazdy żołnierzy SS. Ludzie dosyć kiepsko się bawili, Lemmy wkurzył się i wrzasnął: ” W 41 krzyczeliście głośniej”.

10. O tym pewnie już wiecie… Otóż 6 lipca 2015 w Warszawie na Torwarze wystąpi właśnie Motörhead!!! To jedna z ważniejszych dla mnie imprez muzycznych na którą już zacieram rączki. Dodatkowo będzie to koncert rocznicowy- okrągłe 40 lat na scenie robi wrażenie 😉

Dziś to tyle, jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawostki na temat Motörhead lub samego Lemmiego to śmiało piszcie w komentarzach!

Posłuchajcie ich na żywo i kupujcie bilety na lipcowy koncert ( póki jeszcze są)!

 

TAGI
PODOBNE WPISY