Muzyka

Tygodniówka muzyczna #3

Przez w dniu 14/12/2014
Kolejny tydzień za nami. Agencje koncertowe mimo końcówki roku nie trzymają fanów w napięciu i codziennie pokazują, że naprawdę warto odłożyć pieniądze na 2015. W przyszłym roku masa zagranicznych gwiazd odwiedzi nasz piękny kraj i bilety (o dziwo!) są w bardzo przystępnych cenach jak na gwiazdy światowego formatu. Zaraz Was przekonam, że warto już planować wypady koncertowe.

TESTAMENT NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE W 2015
To jest dopiero news dla fanów thrashowego wymiatania. Knock Out Productions już poinformował na oficjalnej stronie, że zespół zagra 2 czerwca w Gdańsku, a 3 czerwca w Krakowie. Dodatkowo zespół na tej trasie będzie promował swój nowy album, więc setlisty będą bogatsze o nowe kawałki. Jeśli to Was jeszcze nie przekonało by jechać, to dodatkowo powiem Wam, że zespół zbliża się do jubileuszu 30-lecia istnienia, więc koncerty będą jeszcze bardziej wyjątkowe. A! Bilety w cenach 70-90 zł, więc niedrogo!!!

SATYRICON ODWIEDZI WARSZAWĘ
Ekipa Satyra i Frosta po świetnym przyjęciu przez polską publikę postanowiła powrócić na wiosnę do Warszawy. Zagrają w Progresja Music Zone 21 kwietnia, a ceny biletów nie przekraczają 100 zł, więc im szybciej kupicie ( pierwsza pula po 79zł w pwevents.pl) tym lepiej. Dodatkowo zdradzę Wam, że Norwegowie planują nowe wydawnictwo na przyszły rok – „Live at the Opera”, które będzie zapisem koncertu w Norweskiej Operze Narodowej w Oslo.

 
CARPATHIAN ALLIANCE METAL FESTIVAL 2015
To festiwal odbywający się na Ukrainie w miejscowości o uroczej nazwie Wołosianka. Górska sceneria na obszarze obwodu lwowskiego + metalowa muzyka od rana hmmm jestem na tak!

Organizatorzy ogłosili już pierwsze zespoły, które zagrają na przyszłorocznej edycji i powiem szczerze, że robi się gorąco… Akral Necrosis, Avulsed, Darkend, Devsly, Disarm, Endstille, Finsterfrost, Graveworm, Horna, Kampfar, Kistvaen, Mindthreat, Psychonaut 4, Ragnell, Riul Doamnei, Satanic Warmaster, Saturnus, Septicflesh, Thyrfing oraz Watain. Lista jeszcze niezamknięta więc myślę, że będzie jeszcze wiele miły zaskoczeń. Festiwal odbywa się w dniach 24-26 lipca, a bilet wstępu kosztuje około 20 euro. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym festiwalu, dajcie znać w komentarzach, to napiszę o nim w ramach „Cyklu festiwalowego” 😉

ROZPAD IMMORTALA?
Według norweskiego portalu Dagbladet, Abbath wszedł na drogę sądową składając wniosek do Norweskiego Biura Patentowego o nadanie praw do nazwy zespołu tylko i wyłącznie jemu. Wokalista twierdzi, że pozostali członkowie opuścili zespół, bo zabrali swoje rzeczy z sali prób i przestali płacić czynsz za jej wynajem. Jednak Demonaz i Horgh nie zgadzają się na taki stan rzeczy i póki co ich prawnik zablokował wniosek. Co będzie dalej, czas pokaże.

ALBUM TYGODNIA -„GORESPATTERED SUICIDE”
Zdecydowanie ten tydzień należy do Hiszpanów z Avulsed, bo rozgrzewali mnie idealnie przy tych okrutnych mrozach! Polecam szczególnie ten krążek do samochodu.

Tyle na dziś! Na jakie koncerty planujecie się wybrać w przyszłym lub jeszcze w tym roku? Jak Wam minął ten weekend? Chwalcie się w komentarzach!

TAGI
PODOBNE WPISY