Muzyka

Tygodniówka muzyczna #4

Przez w dniu 22/12/2014
Witajcie w ten deszczowy poniedziałek. Wyjątkowo tygodniówka jest dziś. Wczoraj regenerowałam siły po Metalowej Wigilii. Działo się nie ma co! A dziś już wypoczęta ( bez kaca) mogę wracać do pisania. Oprócz Wigilii pełnej ciężkich brzmień, wiele innych nowości muzycznych wyszło w tym tygodniu.

OKŁADKA ALBUMU „EXTINCT” MOONSPELLA
Nowy album Portugalczyków ukaże się się dopiero w marcu, ale już możemy cieszyć oko obrazem jaki będzie zdobił ten krążek. Zespół po raz kolejny postawił na współpracę z Seth’em Siro Anton’em, którego prace mieliście już okazję zobaczyć przy dwóch poprzednich wydawnictwach zespołu. Podoba mi się ten sposób ekspresji, chętnie zobaczyłabym całą wystawę dzieł tego greckiego artysty.

NOWY UTWÓR OD MARILYNA MANSONA „DEEP SIX”
To już drugi utwór z nadchodzącego albumu „The Pale Emperor”, który doczekał się teledysku. Czuję, że to będzie wyjątkowa płyta. Znam bardzo dobrze płyty Mansona, mam wielki sentyment do jego muzyki. Ta płyta z pewnością narobi szumu w 2015 roku.

ZZ TOP WRACA DO POLSKI
Po wielu latach amerykańska legenda ZZ Top powróci do Polski by zagrać podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Brodacze zagrają drugiego dnia imprezy! Przypominam, że zespół ostatni raz w Polsce był 17 lat temu – zagrał w katowickim Spodku. To już 9 edycja imprezy i odbędzie się w dniach 02.07-05.07.2015. Taki festiwal jest idealny na rozpoczęcie koncertowych wakacji.

TRASA NA 25-LECIE CHRIST AGONY
Z okazji 25 lat na scenie blackmetalowcy z Christ Agony razem z death metalowym Beheaded oraz Devilish Impressions wyruszają w trasę po Polsce! Wybieracie się?

ALBUM TYGODNIA – AMPUTATED „WADING THROUGH RANCID OFFAL”
Ostatnio zaczynam gustować w slamowym graniu. Dawno nie odkrywałam nowych odmian. Od Brutal Assault ciągnęło mnie do takiego grania. Świński wokal i przytłumione riffy tworzą swoisty trans. Takie szybkie, ale wolne granie. Paradoks? Nie sądzę! Ten krążek Amputated powinien Wam przypaść do gustu ( nie wybrzydzać). Zespół istnieje na rynku przeszło 12 lat i ich granie jest na naprawdę wysokim poziomie.

 

 

TAGI
PODOBNE WPISY