Muzyka

Tygodniówka muzyczna #5

Przez w dniu 04/01/2015
Mimo, że dopiero rok się ledwo rozpoczął to w świecie muzyki już huczy od nowości. Nie dość, że w nadchodzących miesiącach czeka nas masa premier płytowych, to już w styczniu możecie wybrać się na parę interesujących koncertów.

FESTIWAL IM. SZYMONA CZECHA
Kolejna edycja festiwalu odbędzie się 31 stycznia w Klubie Nowy Andergrant w moim rodzimym Olsztynie. Ideą koncertu jest wspominanie wybitnych muzyków jakimi są Szymon Czech i Krzysztof Docent Raczkowski. Tym razem na scenie zagra aż 7 kapel: Butel, Rape On Mind, Mork, Thaw, Moaft, Sunata oraz Isidius. Koncerty starują o 17, a koszt wejścia to jedyne 20 zł. Gorąco Was zapraszam!

PREMIEROWY UTWÓR MOONSPELLA „THE LAST OF US”
Mimo, że pełnej płyty „Extinct” posłuchacie dopiero w marcu to zespół dał już przedsmak jej w postaci utworu „The Last Of Us”. Utwór jak dla mnie bardzo grzeczny, brak specyficznego dla Fernanda wokalu i zalatuje jak dla mnie zespołem HIM i The 69 Eyes. Jednak mimo to jest chwytliwy i łatwo wpada w ucho. A jakie są Wasze wrażenia po przesłuchaniu?

 

NAPALM DEATH NA BRUTAL ASSAULT
Kolejny news z obozu BA który spowodował wielką radość. Tak moi kochani, Napalm Death uświetni tegoroczną rocznicę festiwalu. Mnie cieszy podwójnie, bo wielokrotnie chciałam być na ich koncercie. A to kasy było mało, a to termin mi nie leżał. Myślałam, że w końcu zobaczę ich na Seven Festival, ale festiwal się nie odbył. Pech? Tym razem szansy nie przegapię. Na Brutalu będę na 200% i z pewnością zajmę odpowiednie miejsce pod sceną 🙂

PREMIERY PŁYTOWE – STYCZEŃ
Sporo kapel przyspieszyło tempa i wydaje swoje krążki już w styczniu. Ja wybrałam te które mnie osobiście najbardziej ciekawią:

19.01.15 Marilyn Manson „The Pale Emperor” oraz Marduk „Frontshwein”
26.01.15 Napalm Death „Apex Predator – Easy Meat”
27.01.15 Venom „From The Very Depths”
30.01.15 Hate „Crusade:Zero”

ALBUM TYGODNIA – CRYPTOPSY „NONE SO VILE”
Za każdym razem gdy słucham ten album odkrywam w nim coś nowego. Kanadyjczycy dają idealnego kopa z rana by oczy przestały się kleić i pozytywnie wpływają nawet jeśli wstało się lewą nogą. Płyta jest brutalna i może spowodować eksplozję mózgu, ale warto poświęcić swoje 30 minut życia i poznać ją dogłębnie.

 

 

TAGI
PODOBNE WPISY