kreatywne gramofony
Smile life

Kreatywne gramofony, które zapragniecie mieć

Przez w dniu 16/03/2017

Dom bez gramofonu to zwykły dom. Może to bardzo trywialne stwierdzenie, jednak dla mnie dźwięk z tego cuda z niczym nie może się równać. Najlepszy odtwarzacz czy wieża nie da Wam tego klimatu. Atmosfery lekkich nieczystości, skrzypnięć, które wprowadzają w niesamowity nastrój i potrafią zwykły wieczór przy whisky zmienić w wyjątkowe chwile. Jako, że teraz winyle wracają do łask, to w sklepach można znaleźć naprawdę kreatywne gramofony. Jednak o tym za chwilę.

Gramofon ma ponad 100-letnią historię. Wszystko zaczęło się w 1877 roku za sprawą Thomasa Alva Edisona, który wynalazł fonograf. Jednak dopiero dziesięć lat później niejaki Emil Berliner do urządzenia Edisona wprowadził kilka nowatorskich przeróbek, dzięki czemu powstał pierwszy sprzęt nazywany gramofonem. Obecny wygląd oczywiście nijak się ma do tych pierwszych wynalazków. Aczkolwiek teraz pewnie nikt nie wyobraża sobie by takiego sprzętu nie mieć.

Zatem wróćmy do kreatywności tego sprzętu. Na rynku muzycznym można znaleźć sprzęty typowo vintage, minimalistyczne, chromowane, stylizowane. Od samego oglądania może rozboleć głowa. Ja poświęciłam kilka dobrych godzin by wyszukać dla Was takie perełki w sieci. Są to gramofony, które mnie po prostu zauroczyły. Sama obecnie posiadam jeden z najzwyklejszych, ale póki co spełnia swoją ważną rolę. Ale następny chciałabym, by był jednym z poniższych.

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

Źródła zdjęć; 1, 2, 3, 4

kreatywne gramofony

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

kreatywne gramofony

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4

I jak Wam się podobają? Jakie macie gramofony w domu? Kolekcjonujecie winyle? Chwalcie się w komentarzach!

TAGI
PODOBNE WPISY