niesmiertlene piosenki
Muzyka

Nieśmiertelne piosenki na każdą okazję

Przez w dniu 03/04/2017

Moją największą pasją jest muzyka. Słucham jej dużo, naprawdę dużo. Potrafię przez cały dzień przesłuchiwać premiery płytowe na przemian z albumami, które kocham i są moimi osobistymi ulubieńcami. Cisza nie jest dla mnie, więc nawet w łazience mam odtwarzacz, gdzie puszczam sobie muzykę gdy zamierzam poleżeć w wannie. Stąd też wpadłam na pomysł zrobienia uniwersalnej playlisty, która każdemu może się przydać, gdy przykładowo staje przed półką z płytami i w sumie nie wie czego by posłuchał. Tak właśnie powstała moja lista nieśmiertelnych piosenek.

Większość czasu słucham muzyki metalowej, niszowej, bo w takiej najbardziej się lubuje. Jednak tym razem chciałam stworzyć listę piosenek, która będzie uniwersalna i posłucha ją po prostu praktycznie każdy. Na liście znalazły się przede wszystkim utwory stare, trochę rocka, trochę disco. Powiem Wam, że ta playlista często dobrze wpływała na moją motywację do pisania. Jej długość wystarcza by w jej rytmie wysprzątać mieszkanie, zagłębić się w książkę, wyjść na spacer lub najzwyczajniej poprawić sobie humor.

Nie jest to też tak, że wzięłam losowe utwory z lat 70 czy 80 i wrzuciłam w jeden worek. Są to utwory, które w większości znacie ze względu na ich popularność, czy wykorzystanie w filmach, grach.  Jak również są to utwory, które sama lubię, które przypominają mi miłe chwile i działają kojąco na dusze. Liczę na to, że każdy coś tam dla siebie wychwyci i będzie czerpał przyjemność z tej playlisty tak jak ja to robię.

Na playliste składa się 25 piosenek co daje Wam prawie półtorej godziny radości słuchania. Znalazły się tam kompozycje m.in. David’a Bowie’go, KISS, The Doors, The Clash, The Rolling Stones, Frank’a Sinatry, Earth Wind & Fire czy Creedence Clearwater Revival. Nie zamierzam opisywać każdego utworu po kolei, bo nie widzę w tym za bardzo sensu. Chętniej poznam Wasze opinie o tych utworach, skąd kojarzycie kolejne piosenki i oczywiście liczę na Wasze propozycje co byście od siebie dorzucili do tej playlisty. Miłego słuchania!

 

 

TAGI
PODOBNE WPISY