5 rewelacyjnych filmów
Kino

5 rewelacyjnych filmów, których mogliście nie widzieć

Przez w dniu 09/10/2017

W czasach gdy zewsząd jesteśmy zalewani nowościami zarówno filmowymi, jak i serialowymi bardzo łatwo jest przeoczyć filmy, które na swój sposób są oryginale i widać w nich faktyczną pomysłowość, a nie tylko powielane schematy. Dlatego dziś chciałabym się podzielić z Wami 5 rewelacyjnymi filmami, które mogą oczarować, rozbawić, zszokować, a nawet dać do myślenia.

MŁODZI PRZEBOJOWI (2016)

mlodzi przebojowi

Niby prosta historia. Dublin, lata 80, młody chłopak zakochuje się w dziewczynie. Chcąc zaimponować, proponuje jej wystąpienie w teledysku jego zespołu. Problemem jednak jest fakt, iż żadnego nie posiada. Jednak urok dziewczyny granej przez śliczną Lucy Boynton jest tak mocny, że zakłada razem z kolegami kapele Sing Street, która wzorując się na hitach Duran Duran, The Cure, A-ha czy The Clash, komponuje swoje utwory i obrazuje je klimatycznymi teledyskami. Pomysłowość piętnastoletnich chłopców nie ma granic. Z podziwem ogląda się ich zapał i to jak kwitną, tworząc kolejne piosenki. Młodzi Przebojowi to historia pierwszej miłości, ale również opowieść o dorastaniu, pasji, a muzyka jest perfekcyjnym tłem, które wprowadza masę radości i przebojowości do tej opowieści.

PROJEKTANTKA (2015)

5 rewelacyjnych filmów

Teraz przenosimy się do maleńkiej prowincji w Australii. Po latach do rodzinnego domu wraca Tilly Dunnage (Kate Winslet), która będąc małą dziewczynką, została z niego wywieziona z powodu oskarżenia o morderstwo. Tilly chce rozprawić się z przeszłością, dogadać się matką oraz pokazać, że zemsta najlepiej smakuje na zimno. W Projektantce oprócz znakomitej kreacji aktorskiej Kate Winslet, zobaczycie wspaniałe, australijskie krajobrazy oraz suknie kipiące seksem, które zmieniają szare myszki w prawdziwe damy. Wisienką na torcie jest diabelsko przystojny, młodszy brat Chrisa Hemswortha Liam, od którego ciężko oderwać wzrok. Olśniewający aktorzy i znakomita fabuła trzymająca w napięciu do samego końca, to jest przepis na wciągający film!

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW (2014)

5 rewelacyjnych filmow

Francuzi mają niebywałą zdolność do opowiadania nawet trudnych historii w komiczny sposób, ale zachowując przy tym klasę oraz dobry smak. Na bank widzieliście film Nietykalni, więc wiecie, co mam na myśli. Rozumiemy się bez słów to historia szesnastoletniej Pauli, która jako jedyna w rodzinie nie jest głuchoniema. Dzięki temu jest często łącznikiem rodziców z ludźmi, którzy nie znają języka migowego. Poza byciem ciągłym wsparciem dla swojej rodziny dziewczyna dzięki swojemu nauczycielowi muzyki dowiaduje się, że ma muzyczny talent. Za jego namową bierze udział w konkursie wokalnym, co niekoniecznie podoba się jej rodzicom. Film fantastycznie pokazuje relacje rodzinne, ale również to jak wygląda świat oczami osób głuchoniemych. Polecam, bo jest to film pełen ciepła i wzruszeń. Te emocje są świetnym motorem dla tej pozornie prostej historii.

NERVE (2016)

5 rewelacyjnych filmów

Nerve to film tak bardzo na czasie. Tak bardzo, że nie zdziwię się, jak któregoś dnia wpadnę na zaprezentowaną w filmie grę na jakimś serwisie społecznościowym. A dodatkowo będzie ona opatrzona wielkim napisem SZYBKI ZAROBEK, TYLKO Z NAMI! NIE CZEKAJ ANI CHWILI, ZOSTAŃ GRACZEM! I właśnie o tym w skrócie jest film. Nieśmiała licealistka postanawia sprawdzić się w popularnej grze internetowej Nerve. Na starcie wybierasz czy chcesz być graczem, czy tylko widzem. Jako gracz wykonujesz coraz to trudniejsze zadania, za które zarabiasz realne pieniądze. Jako widz oglądasz zmagania i kibicujesz swojemu faworytowi. Kto ma coraz więcej fanów i kto wykona wszystkie zlecone zadania wygrywa. Jest to kino rozrywkowe, ale mimo masy akcji i młodzieżowej obsady dostajecie całkiem przyzwoity film z morałem na końcu.

CYBERNATURAL (2014)

5 rewelacyjnych filmów

Kolejny film związany z Internetem. Cały film jest przedstawiony na ekranie monitora, na którym poprzez Skype oraz Facebook  rozmawia ze sobą grupa znajomych ze szkoły. Ekipa rozmawia wirtualnie w dzień rocznicy śmierci ich popularnej koleżanki ze szkoły Laury, która przez ośmieszenie ze strony kolegów popełniła samobójstwo. Podczas rozmów video, nagle jedna z dziewczyn dostaje wiadomość na Facebooku od zmarłej dziewczyny. Początkowo wszystko wygląda jak bardzo niesmaczny żart, ale z czasem cała akcja nabiera tempa, a my w oknach video rozmów widzimy co dzieje się z kolejnym rozmówcą, nieświadomie wplątanym w śmiertelną rozgrywkę. Cybernatural warto obejrzeć po pierwsze ze względu na jego nietypową realizację, po drugie, bo porusza ważny temat szykanowania i po trzecie zawiera elementy horroru, które naprawdę zaskakują. Mnie momentami serce zamierało. Polecam i jako ciekawostkę ze względu na formę, w jakiej ten film został stworzony, ale i jako całkiem zgrabnie zrobiony cyber horror.

TAGI
PODOBNE WPISY