9 weekend na kanapie
Smile life

#9 Weekend na kanapie – Skeletal Remains, jedzenie na dowóz i windykatorzy organów

Przez w dniu 13/04/2018

W dzisiejszym wpisie uzależnicie się od nowego Skeletal Remains. Dowiecie się, jak nie powinno wyglądać jedzenie na dowóz oraz jak przerażająca jest praca maszynisty. Do tego posłuchacie humorystycznego wykładu na temat kryminalistyki w popkulturze, pośmiejecie się z założyciela Facebooka i dowiecie się, kim są windykatorzy organów.

♠  Dziś ma premierę trzeci album Skeletal Remains Devouring Mortality. To jest death metal, który rozrywa od środka, wali prosto między oczy i uzależnia od siebie już na zawsze. Słucham, zapętlam, łapie skurcze łydek od tupania. Jak jeszcze ten album nie odwiedził Waszych uszu, to przez weekend proszę to koniecznie nadrobić.

♠ Lubię zamawiać jedzenie do domu. Nic tak nie cieszy po dniu pracy, jak obiad nie dość, że zrobiony przez kogoś innego, to jeszcze dostarczony pod nasze drzwi. Nawet kapci nie trzeba zdejmować. Niby idealnie, ale nie zawsze jest, jak być powinno. Zdarza się, że dania są zimne, przesmażone, porcje minimalistyczne, a do tego opakowanie ocieka olejem. I właśnie o tym ryzyku i i olewczym traktowaniu klientów przez restauracje, które dowożą jedzenie przeczytacie w artykule Dlaczego kiedy zamawiasz jedzenie z dowozem, to jesteś klientem drugiej kategorii? u Magdy z bloga Krytyka Kulinarna.

♠ Słodki przerywnik dla takich co to stronią od cukru, ale robią maślane oczy na widok nietypowych psów. A ten jak najbardziej do takich należy. No spójrzcie tylko na te uszy:

Opublikowany przez MetDaan 12 kwietnia 2018

♠ Uwielbiam pociągi. Podróż nimi sprawia mi nie lada przyjemność, nawet jak współpasażerowie nie są wymarzeni. Wystarczy założyć słuchawki, popatrzeć przez okno i od razu robi się milej. Jednak praca jako maszynista, to już nie jest taka bajka. Jest ciągłe ryzyko, samobójcy, masa sytuacji, które wymagają podjęcia drastycznych decyzji. O tym przeczytacie w doskonałym artykule Pawła Kapusty Proszę zachować ostrożność i odsunąć się od krawędzi wagonu.

♠ Kryminalistyka jest fascynująca. Porządnie zaczęłam się nią interesować za sprawą kryminałów i thrillerów, które połykam codziennie jak opętana. A jak jej zagadnienia mają się do popkultury? Tego dowiecie się z poniższego wystąpienia Piotra Girdwoyńa.

♠ Chyba wszyscy wiedzą o przesłuchaniu Marka Zuckerberga. Jednak większym zainteresowaniem cieszył się wygląd twórcy Facebooka niż jego przemowa. Internauci jak zwykle nie zawiedli i tablice miałam zalaną memami, a te najlepsze zebrał portal F5 w artykule Szef Facebooka to robot, czyli najlepsze memy z przesłuchać Zuckerberga.

♠ Na koniec chciałabym Wam polecić film, przy którym ostatnio leniłam się na kanapie. Repo Men – Windykatorzy to film akcji w futurystycznym klimacie i o dziwo mimo dość przewidywalnej fabuły potrafi zaskoczyć. Opowiada on o windykatorach ludzkich organów, które można wymieniać i kupować na kredyt. Komu by się przydała niezniszczalna wątroba ręka w górę! Jednak spłata rat nie jest najprostsza i jak powstaje zaległość, to tytułowi panowie przyjeżdżają dany narząd odebrać. Opis filmu rozbawił mnie, dlatego po niego sięgnęłam i nie żałuję. Do tego główne role należą do Jude Lawa oraz Foresta Whitakera. Jest to doskonała rozrywka, ciekawy pomysł, mroczne sci-fi i do tego wypełnione czarnym humorem. Polecam Wam na odmóżdżenie, bo naprawdę lekko i przyjemnie się ogląda.

 

TAGI
PODOBNE WPISY