rachel winters
Książki

Rachel Winters „Co powiesz na spotkanie?” – plaster dla romantycznej duszy

Przez w dniu 04/11/2020

Lubię się uśmiechać. Szeroko, szczerze, bez wymuszenia. Dlatego, gdy sięgam po książki w tematyce komediowej, na pierwszym miejscu stawiam humor. Ich zadaniem jest rozśmieszyć, wprawić w wesoły nastrój i powodować bóle mięśni brzucha od niekontrolowanego chichotu. W przypadku komedii kryminalnych króluje dla mnie Alek Rogoziński, a jeśli chodzi o komedie romantyczne, polegam dość mocno na opiniach innych osób. I tak właśnie trafiłam na Co powiesz na spotkanie? Rachel Winters. Lekką, ciepłą lekturę, która przywodzi na myśl najlepsze filmowe komedie romantyczne, gdzie niby jest schematycznie, ale jakże przyjemnie. Ta książka dała mi sporo chwil pełnych uśmiechu i okazała się idealnym lekiem na jesienną chandrę.

Co powiesz na spotkanie? to historia Evie, która bierze na swoje barki scenarzystę o przerośniętym ego, który przy jej pomocy ma napisać scenariusz komedii romantycznej. Na szali jest jej praca, jak i przyszłość jej agencji, a zarozumiały Ezra niestety nie jest łatwy we współpracy. I tak zaczyna się walka Evie o miłość, jak i o zdobycie scenariusza.

Już sam początek książki mnie zdobył. Scena w kawiarni była pokręcona, zabawna i naprawdę dobrze napisana. Autorka ma lekkie pióro, nie bawi się w opisówki, a wręcz sięga po korzystanie z wycinków rozmów na telefonie, czy maili, które uatrakcyjniają całą fabułę. Na plus wypadają również początki rozdziałów, które są jakby wyjęte prosto ze scenariusza. Podoba mi się kreatywność kompozycyjna i zdecydowanie sprawdza się, przy wczuwaniu w fabułę. Sama bohaterka to dla mnie taka trochę Bridget Jones, która potrafi odpyskować, postawić na swoim, a przy tym nie jest naiwna i infantylna, co często zdarza się przy tego typu literaturze. Polubiłam ją i mocno kibicowałam, by w końcu jej się udało.

Ujął mnie w tej historii również obraz przyjaźni. Autorce udało się pokazać niesamowitą więź pomiędzy bohaterami, uwypuklić, jak ważne jest, aby pielęgnować takie relacje i jak dobrze mieć ludzi, którzy pójdą za tobą w ogień. Na koniec dodam, że totalnie zdobyły moje serce nawiązania do klasycznych komedii romantycznych jak Bezsenność w Seattle, Kiedy Harry poznał Sally, czy The Holiday. Jeśli uwielbiacie powyższe filmy, to ta książka już powinna być na Waszej liście do przeczytania.

Co powiesz na spotkanie? to przeurocza książka, podana w rozbrajający sposób, z ciekawą fabułą i dobrymi, komicznymi scenami. Jeśli lubicie komedie romantyczne, to ta powieść będzie dla Was, jak plaster na duszę.

TAGI
PODOBNE WPISY