Kino

Obecność 3: Na rozkaz diabła – najbardziej złowieszcze odkrycie

Przez w dniu 18/09/2021

Obecność 3: Na rozkaz diabła jest to bardzo udana kontynuacja przerażającej serii filmów grozy opartych na faktach. Historia zaczyna się mocnym akcentem, w postaci egzorcyzmów na ośmioletnim chłopcu, które doprowadziły badaczy spraw paranormalnych Eda i Lorraine Warrenów do najbardziej złowieszczego odkrycia w ich karierze. To niezwykłe wydarzenie skutkuje zaskakującym procesem, w którym podejrzany o morderstwo główną linię obrony opiera na byciu opętanym przez demona. Czy Warrenom uda się udowodnić, że istnieje diabeł?

Podoba mi się, że ta część porusza temat śledztwa, a nie jak w poprzednich częściach opętanego domu. Jest to odświeżające podejście i pomimo iż klimat horroru jest zachowany, to film skręca na ścieżkę detektywistyczną, co uatrakcyjnia całą fabułę. Obecność 3: Na rozkaz diabła jest w moim odczuciu bardziej thrillerem kryminalnym niż typowym horrorem, do jakich przyzwyczaiły nas sprawy Warrenów, niemniej nie zabrakło tu trafnie wstawionych jump scare’ów, ciekawej historii klątwy oraz doskonale oddanego klimatu lat 80. Lorraine i Ed Warren grani przez charyzmatyczny duet aktorów Verę Famingi i Patricka Wilsona błyszczą na ekranie. Wierzy się w ich oddanie dla sprawy, jak i nie można odmówić im chemii między sobą. Seans był dla mnie czystą przyjemnością i chętnie wrócę jeszcze do tej wybornej kontynuacji serii.

W tym tygodniu miało premierę wydanie Obecności 3: Na rozkaz diabła na DVD, na którym oprócz filmu możecie obejrzeć dodatek Z powodu opętania” który pozwala dogłębnie spojrzeć na fakty, które stały się inspiracją do filmu.

TAGI
PODOBNE WPISY