Książki

Loreth Anne White „Miasteczko Twin Falls” – kryminalny spektakl

Przez w dniu 03/01/2023

Tajemnice odkopane po latach bolą dotkliwiej. Burzą spokój, rozdrapują rany, wywołują poczucie winy, które powinno pojawić się już dawno temu, a które przychodzi ze zdwojoną siłą, bo ktoś miał czelność grzebać w niewygodnych sekretach. Właśnie o wyrzutach sumienia, o kłamstwach i ich konsekwencjach możecie przeczytać w książce Loreth Anne White Miasteczko Twin Falls. Hermetyczna społeczność, brutalne morderstwo sprzed lat i ciekawska podcasterka kryminalna, która postanawia zajrzeć w tę sprawę głębiej i tym samem poznać wspomnienia osób uczestniczących przy wydarzeniu, które na zawsze odmieniło życie mieszkańców Twin Falls.

Miasteczko Twin Falls to angażujący thriller psychologiczny skąpany w kryminalnej intrydze sprzed lat. Niewielka społeczność, dwie linie czasowe i postać pani policjant, która ponad dwadzieścia lat temu za wszelką cenę chciała znaleźć mordercę. A teraz zmuszona jest wrócić do tych tragicznych wydarzeń, które odcisnęły nieścieralne piętno na całej jej rodzinie, a ją pozostawiając z traumą i pytaniami, które teraz wybijają się na powierzchnie, jak przed laty ciało czternastolatki, które nie dawało jednoznacznych odpowiedzi, co faktycznie zdarzyło się felernej nocy, gdzie młodzież nielegalnie się bawiła przy ognisku, a gdzieś pod mostem ktoś właśnie próbował walczyć o życiodajny oddech.

Powieść White uzależnia czytelnika od pierwszych stron, by wodzić go za nos przez wywiady z uczestnikami pamiętnego ogniska, pobudzać współodczuwanie przy znakomicie rozpisanych myślach i emocjach pani policjantki, czy zwyczajnie intrygować przy poznawaniu każdego z mieszkańców. Miasteczko Twin Falls trzyma w napięciu, a fragmenty podcastu z wypowiedziami osadzonego mieszają w głowie. Warstwa obyczajowa dotrzymuje tempa tej kryminalnej, a styl autorki doskonale łączy to w absorbującą całość. A świadomość, że wszystko dotyczy wąskiego grona osób, które od urodzenia prowadzą sielankowe życie w niewielkim miasteczku, pobudza ciekawość co do finału i znakomicie miesza tropy, kto kłamie, a kto mówi prawdę.

Jeśli macie ochotę zarwać noc, do tego lubicie doszukiwać się prawdy o popełnionych zbrodniach Miasteczko Twin Falls da wam ogrom ekscytacji, zatrważających myśli i podaruje zaskoczenie solidnie skonstruowanym finałem. Niech mrok i sekrety Twin Falls pochłoną was bez reszty.

TAGI
PODOBNE WPISY